sk-SK
Slovensky
cart
Košík
menu

Materiály a údržba

Useň (nebo také kůže)

je přírodní materiál a jeho údržbě je zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost. Jedná se o vysoce kvalitní materiál – do značné míry se dokáže přizpůsobit chodidlu (v případě obuvi) nebo tělu (oblečení) a zatím pravděpodobně nikdo nevynalezl materiál, který je pro obuv vhodnější. Useň také může v průběhu své životnosti měnit vzhled – zejména barvené usně. To je pro tento přírodní materiál přirozené a nejedná se o vadu.

Přírodní useň není voděnepropustný materiál! Voděodpudivost zvyšujeme použitím ošetřovacích prostředků - přírodních krémů, balzámů, olejů nebo impregnací. Mokré výrobky z usně sušte postupně v dostatečné vzdálenosti od tepelného zdroje, nejlíp při pokojové teplotě. 

Hladké a povrstvené usně (hladká kůže)

Hladkou a lakovanou useň čistíme otřením vlhkým hadříkem a následně suchým hadříkem osušíme. Lze také použít speciální k tomu určený čistící šampón na kůži. Poté naneseme tenkou vrstvu ošetřovacího prostředku - individuálně balzám nebo krém z včelího vosku, přírodní olej na kůži případně olej ve spreji. Necháme vsáknout a přeleštíme měkkým kartáčem, houbičkou nebo hadříkem k tomu určeným. Ošetření provádíme v pravidelných intervalech tak, aby kůže nezeschla, neztvrdla a nepopraskala. Pokud budeme useň (kůži) správně ošetřovat, dosáhneme změknutí a tím pádem pohodlného nošení a dlouhé životnosti. 

Broušené usně, crazy usně, nubuky a velury

K čištění této tohoto materiálu je zapotřebí speciální gumový (nebo velice jemný ocelový) kartáček nebo speciální houbička. Pro ošetření usně lze použít olej na kůži ve spreji, pro zvýšení voděodpudivosti speciální impregnační sprej.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.